تبلیغات
منتظران یوسف زهرا(س) - مطالب فروردین 1393
 

 
سالروزشهادت حضرت زهرا(س)تسلیت باد

فاطمه زهرا علیهاالسلام به مولا علی علیه السلام چنین وصیت فرمود:

أُوصِیكَ أَن لا یشهَدَ أَحَدٌ جِنَازَتِی مِن هَۆُلَاءِ الَّذِینَ ظَلَمُونِی وَ أَخَذُوا حَقِّی فَإِنَّهُم عَدُوِّی وَ عَدُوُّ رَسُولِ اللَّهِ؛

مبادا احدى از این گروهى كه در حقّ من ظلم روا داشتند و حقّ مرا غصب كردند براى تشییع جنازه‏ ام حاضر شوند! زیرا ایشان دشمن من و دشمن رسول خدا مى‏ باشند.

(بحارالانوار: 43/192)

::
نویسنده : ... بهزاد
تاریخ : پنجشنبه 14 فروردین 1393
بیاییم از فرصت فاطمیه بهره گیریم!


ایام نوروز از ذوق و شوق لباس و كفش نو خریدن، تخم مرغ رنگ كردن، سبزه گذاشتن و عیدی گرفتن و آجیل و شیرینی خوردنش گرفته تا دور هم نشینی ها و گفتن و خندیدن ها و مسافرت ها و ... همه و همه خاطرات خوبی را در ذهن ما ساخته  است....

حضرت فاطمه

در كنار تمام این مسائل ... طبق تقویم شمسی ما، ایام نوروز سال 93 مقارن با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) شده است. این اولین بار نیست كه چنین تقارن هایی پیش میاد و مطمئنا اخرین بار هم نخواهد بود.

با توجه به این امر، گرچه شادی كردن در ایام فاطمیه حرام نیست، اما عرف و آداب اسلامی اقتضا می كند، كه در این ایام از شادی های غیر منطقی و غیر مشروع پرهیز شود، زیرا قرآن و روایات، دوستى خاندان رسول اكرم (صلّی الله علیه و آله) را بر مسلمانان واجب كرده است.‏( سوره شورى، آیه 23، سوره هود، آیه 29.)

 

نوروز بهانه ای برای تازه شدن روح و روان بشری

فرهنگ نوروز، فرهنگ تازه شدن است. بهانه قرار دادن تازگی در طبیعت برای تازه شدن روح و روان بشری است. فرهنگ نوروز، فرهنگ کنار گذاشتن فرسودگی‌ها و کهنگی‌هاست. نه فقط لحاف و تشک کهنه، بلکه کینه‌‌های کهنه شده، جهالت‌های کهنه شده، عادات و رسوم غلط کهنه شده، غم‌ها و اندوه‌های گذشته و کهنه شده است؛ نه فرهنگ رقص و آواز و بی‌خودی از خود، به اسم شادی و نشاط در نوروز.

لذا مردم ایران از دیرباز که سال نو را عید نوروز قرار دادند، با فرارسیدن آن ظاهر و باطن را نو می‌کردند، به دیدار یکدیگر می‌رفتند، قهرها را آشتی می‌دادند، ارتباط‌شان را با طبیعت سالم‌تر می‌کردند، از یک دیگر پذیرایی می‌کردند.

 

بیاییم از فرصت فاطمیه بهره گیریم

بیاییم از فرصت فاطمیه برای تازه شدن روح و روان خویش بهره گیریم. عزاداری برای اهل بیت (علیهم السلام)، از جمله حضرت زهرا (سلام الله علیها) هم آثار فردی دارد و هم آثار اجتماعی، یعنی از آن جا كه در فرهنگ شیعى، عزادارى باید از سر معرفت و شناخت باشد؛ همدردى با آن عزیزان، در واقع یادآورى فضایل، مناقب و آرمان‏هاى آنان است و بدین شكل، آدمى را به سمت الگوگیرى و الگوپذیرى از آنان سوق مى‏دهد.

فردى كه با معرفت در مجالس عزادارى، شركت مى‏كند، شعور و شور و شناخت و عاطفه را درهم مى‏آمیزد و در پرتو آن، انگیزه‏اى قوى در او پدیدار می گردد و هنگام خروج از مراسم عزادارى مانند محبى مى‏شود كه فعّال و شتابان به دنبال پیاده كردن اوصاف محبوب در وجود خویشتن است.

بیاییم با هم عیدمان را سیاه پوش کنیم، سوگ مادر را بر هر چیز دیگری ترجیح بدهیم، بیاییم شیعه مولا بمانیم و برایش سنگ تمام بگذاریم. اگر چه حضرت علی (علیه السلام) در تاریکی شب و غربت مدینه برای تشییع حضرت زهرا (سلام الله علیها) تنها بود، بیاییم در این سال نو حضرت علی (علیه السلام) را تنها نگذاریم

همچنین عزاداری موجب تحول جامعه می شود. هنگامى كه مجلس عزادارى، موجب انسان‏سازى گشت؛ تغییر درونى انسان به عرصه جامعه نیز كشیده مى‏شود و آدمى مى‏كوشد تا آرمان‏هاى اهل‏بیت(علیهم السلام) را در جامعه حكم‏فرما كند.

به همین دلیل مى‏توان گفت: یكى از حكمت‏هاى عزادارى، ساختن جامعه براساس الگوى ارائه شده از سوى اسلام است.

 ادامه مطلب..........
:: ادامه مطلب
نویسنده : ... بهزاد
تاریخ : دوشنبه 11 فروردین 1393
امام علی ع به شهادت رسیدن گل سر سبد هستی را به تو تسلیت عرض میکنم

مادرم را مظلومانه در بین در و دیوار با اتشی سوزان گذاشتند فرمانده لشکر خدا را این چنین ظالمانه آزردندد خدایا چقدر مهربان و عزیز ؟ حضرت زهرا س با این که زمین و اسمان با گریه اش غمگین می شدند و زمین و اسمان سپاه او و همسرش بودند اجازه ای به نیروی غیر طبیعی نداد تا ذره ذره ملکول های بدن ان مردم جاهل را به نحوی تکه و پاره کنند که انگار اصلا از شکم مادر متولد نشده بودند جلوی علی یاس اش را سوزاندند ولی اقا امام علی جواب جاهلیت مردم را با گریه هاش داد گریه هایی که اگر اجازه ای می داد زمین و اسماره را ویران میساختند.  اگر چه من ذره ای از خاک زیر پایشان هم نیستم ولی مادرم حضرت فاطمه س و پدرم امام علی ع است.

مكن مخفی به سینه آه، مادر

مرا كن از غمت آگاه ،مادر

مشو راضی پس از تو زنده باشم

گل خود را ببر همراه ،مادر
::
نویسنده : ... بهزاد
تاریخ : دوشنبه 11 فروردین 1393
م
ک

::
نویسنده : ... بهزاد
تاریخ : شنبه 2 فروردین 1393